Oferujemy kompleksowe rozwiązania z zakresu budowy systemów sygnalizacji włamiania i napadu (SSWiN) oparte o najnowocześniejszy sprzęt wiodących w branży producentów. Stosowanie nowoczesnych rozwiązań oraz sprawdzonego sprzętu pozwala na budowę bezawaryjnie działających systemów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klienta.

Rolą systemów alarmowych jest przede wszystkim przekazania informacji o wtargnięciu intruza na obszar objęty dozorem. Służą do tego czujki wykrywające ruch wewnątrz pomieszczeń lub otwarcie drzwi czy okien, czujniki wykrywające dźwięk pękającego szkła czy tory podczerwieni. Do sygnalizacji zdarzenia wykorzystuje się sygnalizatory dźwiękowe oraz dźwiękowo-optyczne, odpowiednie urządzenia zaś przekazują informację o alarmie do firmy ochrony lub bezpośrednio na nasz telefon. Całością zawiaduje centralka alarmowa, od której zależy zarówno funkcjonalność, jak i wygoda obsługi całej instalacji.Zastosowanie systemu alarmowego

Nie tylko ochrona przed intruzami

System alarmowy potrafi nie tylko podnieść bezpieczeństwo domowników podczas ich nieobecności, gdy ktoś próbuje wtargnąć do naszego domu, ale również gdy mieszkańcy są w dozorowanym obiekcie. Przykładem jest wykorzystanie czujek specjalnego przeznaczenia jak:

  • czujniki gazu wykrywające niebezpieczne wycieki i sygnalizujące o tym zdarzeniu i uruchamiające systemy wentylacji pomieszczenia gdzie wykryto gaz,
  • czujniki dymu powiadomią o wykryciu ognia i zapobiegną powstaniu pożaru,
  • czujniki zalania wodą pomogą zapobiec szkodom wywołanym przez nieszczelną instalację wod-kan.

Nie tylko bezpieczeństwo

Decydując się na montaż nowoczesnego systemu alarmowego można znacznie podnieść komfort codziennego życia. Możliwości zawarte współczesnych urządzeniach pozwalają na zbudowanie systemu inteligentnego domu, który pozwoli na sterowanie wieloma dotychczas niezależnymi instalacjami. Za jego pomocą można na przykład sterować ogrzewaniem czy oświetleniem w całym domu.

Ochrona przed intruzami

System alarmowy wzbogacony o urządzenia antynapadowe pomoże, gdy intruzi spróbują włamać się do firmy podczas nieobecności jak i w trakcie pracy. Zabezpieczenia antynapadowe pozwolą na uruchomienie sygnalizatorów, które mają za zadanie spłoszyć nieproszonego gościa oraz powiadomić odpowiednie służby jak agencję ochrony czy policję.

Bezpieczeństwo przechowywanych danych

Instalacja nowoczesnego systemu alarmowego podnosi bezpieczeństwo przechowywanych danych o charakterze tajnym i niejawnym. Przy próbie nieautoryzowanego dostępu do obiektu zostaną uruchomione odpowiednie sygnalizatory oraz zostanie przekazana informacja do odpowiednich służb. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskują Państwo pewność, że dane o charakterze wrażliwym nie trafią w niepowołane ręce.

Zakres świadczonych usług

Projekt

Projektowanie od odstaw oraz rozbudowa istniejących systemów

Montaż

Przeprowadzanie pełnej instalacji

Konserwacja

Okresowa konserwacja i przeglądy

Naprawa i modernizacja systemów alarmowych

Wymiana niesprawnych elementów oraz zwiększanie funkcjonalności systemu


Aby instalacja systemu alarmowego była odpowiednio rozprowadzona i należycie zabezpieczona, a przy tym niedroga okablowanie powinno być rozprowadzone wraz z prowadzeniem instalacji elektrycznej budynku. Relatywny koszt okablowania jest nieduży i nawet jeżeli zdecydujemy się na montaż całego systemu w późniejszym czasie, ograniczy to znacznie końcowy koszt.

Alternatywą dla ponownego remontu, lub kładzenia instalacji powierzchniowo jest system bezprzewodowy. Dynamiczny rozwój tej technologii pozwala na budowę systemów alarmowych, eliminując przy tym uciążliwe prace remontowe. Szyfrowane połączenia radiowe stosowane w profesjonalnym sprzęcie oraz profesjonalny montaż gwarantują bezpieczeństwo i trwałość instalacji.

Decydując się na montaż nowoczesnego systemu alarmowego możemy znacznie podnieść komfort codziennego życia. Możliwości zawarte współczesnych urządzeniach pozwalają na zbudowanie systemu inteligentnego domu, który pozwoli nam na sterowanie wieloma dotychczas niezależnymi instalacjami. Za jego pomocą można na przykład sterować ogrzewaniem czy oświetleniem w całym domu.

Powiadomienie nas samych, lub odpowiednich służb w momencie wykrycia zagrożenia powala wyeliminować bądź znacznie ograniczyć szkody w przypadku zaistnienia zdarzenia. Zastosowanie w systemie alarmowym modułów GSM pozwala na odebranie sygnału gdziekolwiek przebywamy, pozwala też w pełni sterować samym systemem oraz połączonymi urządzeniami.