Czym jest monitoring?

Telewizja przemysłowa (CCTV, od ang. closed-circuit television – dosł. telewizja o zamkniętym obwodzie) – system przekazywania obrazu (rzadziej w połączeniu z dźwiękiem) z określonych pomieszczeń w zamkniętym systemie odbiorczym (telewizja kablowa) służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa pomieszczeń lub przestrzeni, w obrębie których zostały zainstalowane kamery.

Różne rodzaje kamer CCTV.
Podgląd z kamer zwykle jest udostępniony wyłącznie na stanowiskach ochrony w celu monitorowania potencjalnie niebezpiecznych zachowań. Dziś pojęcie telewizji przemysłowej zostaje powoli wypierane przez „monitoring", co jest właściwie anglicyzmem, lecz skuteczniej opisuje zakres i dziedzinę przedmiotu, o którym mówi. Telewizja przemysłowa obecna jest m.in. w takich obiektach jak centra handlowe, hipermarkety, kasyna gry, ulice miast, place, ale i coraz częściej w domach.

Udostępnij


O nas

O wysokiej jakości usług zaświadczają nasi Klienci - to oni wybierają firmę IDR SYSTEMS powierzając jej nowe zadania i swoje mienie. To dla Nich staramy się rozwijać, ciągle podnosić jakość usług, aby byli pewni, że bezpieczeństwem i kontrolą w ich firmie zajmują się profesjonaliści.